İşletim Sistemi Geçişi

Linux İşletim Sistemi Geçiş Çözümleri Microsoft İşletim sistemlerinden, Linux işletim sistemlerinde geçiş hizmeti sunmaktayız. Sunucu dünyasında zaten çok yaygın kullanılan Linux sistemler; özellikle güvenlik nedeniyle son kullanıcılarda da kullanılmaya başlanmıştır.

Ülkemizde yerli işletim sistemi Pardus için yapılan çalışmalar da hızla devam etmekte olup, İşletmemiz bu konuda öncü çalışmalara devam etmektedir. Linux tabanlı işletim sistemlerinin maliyet, güvenlik ve lisans gibi nedenler ile oldukça tercih edilmektedir. Geçişin bazı zorlukları da mevcut olup, Bunlar; Özellikle kullanıcıların Windows sistemlere alışık olması, Linux sistemleri bilen olmaması, birçok uygulamanın Linux sistemlerde olmaması gibi nedenlerle sağlıklı planlanmayan geçişler başarısız olabilmektedir. Ancak İşletmemiz Uygulama Sanallaştırma, Uygulama tasarımı ve entegrasyonu gibi alanlarda uzman olduğu için geçişlerin sağlıklı ve hızlı olması konusunda çalışmalar yapmaktadır.

Sağlıklı bir geçiş için özellikle çeşitli konularda analiz yapılması gerekmektedir. Bu başlıklar;

- Ağ ve Sistem altyapısının incelenmesi
- Yazıcı, tarayıcı ve bilgisayar donanımlarınınsürücü analizi
- Microsoft AD-DC ve Grup Politikalarının incelenmesi
- Ortamda kullanılanuygulamalarınLinux ortamında çalıştırılması veya alternatiflerinin belirlenmesi.
- İşletme talep ve gerekliliklerinin gözden geçirilmesi

İşletmemiz, bu hizmetlerin en hızlı şekilde hayata geçirilmesi ve sonrasında da İşletmede kullanılan Sanallaştırma, Yedekleme, E-posta, Dosya, DHCP, DNS gibi hizmetlerin de sorunsuz bir şekilde Linux Ortamına taşınma konusunda destek vermektedir.