Ağ Mimari Tasarımı

Network Cihazlarının Kurulum ve Desteği

Her türlü network cihazı hızlı ve kolay bir şekilde temin edilir. Cihazların kurulumunu uzman teknik personellerimiz yaparlar ve periyodik kontrollerle olası sorunların önüne geçilir. Müşterilerimizin ihtiyaçları doğrultusunda oluşturulan alt yapı çalışmaları ihtiyaca göre destek süreci ile devam eder. Güvenlik ve daha birçok ihtiyaçlarınız için en son teknolojileri kullanıyoruz.

Yaygın olarak kullanılan network cihazları:

Göbek (Hub), Anahtar (Switch), Tekrarlayıcı (Repeater), Köprüleyici (Bridge), Yönlendirici (Router), Güvenlik Duvarı Cihazları (Firewall), Erişim Noktası (Access Point) gibi cihazların temini ve yerleşim planları Ağ Mimarlarımız tarafından yapılmaktadır.

Ağ Hızlandırma Çözümleri

Uzman teknisyenlerimizin yerinde tespitleriyle ağın maksimum düzeyde hızlı olması için uygulamalarda maliyetin göz önünde tutulması bizim için önemlidir. Sistemi karmaşıklaştırmadan ve donanım giderlerini yükseltmeden kullanıcı verimliliğini arttırmak için en uygun optimizasyon sağlanır.

Ağ Yönetim ve Analiz Çözümleri

Yönetim için uzman kadromuzla tamamen kuruma özel planlamanın sonunda güvenlik, yapısal kablolama, kaynak kullanımı, fiziki şartlar, ağ trafiği loglama gibi hizmetler göz önüne alınarak gerekli alt yapı kurulur. Ağ analizinde güncelleme ve güvenlik, yeni teknolojilerin sistemde uygulanması sistemin risk olasılığını aşağı çekerken performansı arttırır.

Güvenli Erişim Ağ Çözümleri

PPTP(Noktadan Noktaya Tünel Protokolü), L2TP/Ipsec(Katman İki Tünel Protokolü) ve SSTP(Güvenli Yuva Tünel Protokolü) kullanan VPN bağlantılarının güvenli bağlantılar için kullandığı üç özellik için Yönetim ve tasarım tarafımızdan gerçekleştirilmektedir.

Firewall ile Ağ Güvenliği

Belirli kurallar çerçevesinde ağa gelen ve giden trafiğini kontrol eden ağ güvenlik sistemidir. IP filtreleme, port filtreleme, Web filtreleme, içerik filtreleme gibi filtreler uygulanabilir. Paket filtrelemeli güvenlik duvarları (PacketFilters Firewall),Devre düzeyli geçit yolu (Circuit Level Firewall), Uygulama katmanı güvenlik duvarları (Application Layer Firewall) gibi Ağ Cihazlarının İşletmeniz için uygun olanı seçilip kurulmaktadır.